Łukasz Bojarski powołany do KRS

22.09.10

Prezydent Bronisław Komorowski powołał Łukasza Bojarskiego do Krajowej Rady Sądownictwa - poinformowano we wtorek na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta. Bojarski jest prawnikiem, ekspertem związanym m.in. z Helsińską Fundacją Praw Człowieka.


Monopolista, który jeszcze niedawno potrafił zaszantażować całą Europę, dziś podkulił ogon pod siebie. Europa bowiem ma dość rosyjskiego dyktatu i szuka innych źródeł energii, niż gaz ze Wschodu. Analitycy nie kryją, że to, co się dzieje na gazowym rynku Europy to początek końca Gazpromu. Przed Euro 2012 w Warszawie powstaje nowoczesny system alarmowania i powiadamiania mieszkańców. W sytuacji zagrożenia warszawiacy usłyszą nie tylko wycie syren, ale też komunikaty głosowe. Mam talent - mogę zostać świętym!; Nie bądź niewolnikiem; Przeżyj przygodę życia - to nie tytuły telewizyjnych show. Zakony, skarżące się na brak powołań, przystąpiły do kontrofensywy i łowią kandydatów hasłami reklamowymi



Radykalny jemeński imam Anwar al-Awlaki (Aulaqi) zaapelował do wszystkich muzułmanów służących w armii amerykańskiej, by poszli za przykładem Nidala Hasana, który w 2009 r. zabił w Fort Hood 13 żołnierzy. 36-letni mężczyzna zginął w wyniku strzelaniny, do której doszło w poniedziałek na terenie jednego z autokomisów w Wągrowcu (wielkopolskie). Prawdopodobnie został zastrzelony przez pracownika ochrony, który następnie próbował popełnić samobójstwo. Zamarznięte akweny zachęcają do ryzykownego wejścia na lód. Ryzykantów spacerujących środkiem Wisły można było zobaczyć w Dęblinie. "Po drugiej stronie mostu ktoś jechał po lodzie...rowerem - napisał Reporter 24, który przesłał zdjęcia na Kontakt 24.

- Mój ojciec został ocalony przez Polaków, mimo że na ogół się pamięta, że był ocalony przez Niemca – podkreśla w rozmowie z Radiem Zet prof. Krzysztof Szpilman, syn słynnego kompozytora Władysława Szpilmana. Szpilman nie zgadza się też z tezą Jana T. Grossa, że Polacy nie zdali testu w trakcie II wojny światowej.
Jan Tomasz Gross (fot. FORUM)

Pokazanie filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy w telewizji rosyjskiej może być sygnałem odchodzenia przez rząd w Moskwie od rehabilitacji Józefa Stalina - sugeruje we wtorkowym "Washington Post" Anne Applebaum, autorka nagrodzonej Pulitzerem książki o Gułagu. Aleksandra Jakubowska w rozmowie z "Polską The Times" opowiada, jak i dlaczego dokonano na niej politycznej egzekucji. Jakubowska, niegdyś „lwica lewicy”, została w 2006 r. zatrzymana przez CBŚ pod zarzutem przyjęcia łapówki w sprawie elektrowni w Opolu. Przez trzy tygodnie była tymczasowo aresztowana. Dwa lata wcześniej, także w związku z zarzutami o korupcję, został aresztowany jej mąż.
Aleksandra Jakubowska (fot. Wprost)

Policja zatrzymała dwóch kierowców wywrotek i operatora maszyny mieszającej piasek, podejrzanych o kradzieże kruszywa z budowy drogi ekspresowej S-7 w okolicach Miłomłyna (Warmińsko-Mazurskie) - poinformowała we wtorek komenda wojewódzka policji w Olsztynie. Janusz Śniadek, przewodniczący NSZZ "Solidarność" zdradził, że podczas uroczystych obchodów 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdyni zostanie odczytany list przesłany na tę okazję przez Baracka Obamę, a głos zabiorą m.in. prezydent Bronisław Komorowski, Donald Tusk i Jarosław Kaczyński.
Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak i Bronisław Komorowski (fot. FORUM) W woj. śląskim od 11 lat każda wizyta w przychodni, przyjęcie do szpitala czy skorzystanie z usług medycznych opłacanych przez NFZ wiąże się z użyciem karty chipowej. To potwierdzenie ubezpieczenia oraz nośnik, gdzie rejestrowane są informacje o świadczeniach.



Według danych PKW z ponad 94 proc. obwodów, najwyższa frekwencja w pierwszej turze wyborów prezydenckich była w woj. mazowieckim - 61,02 proc., najniższa w woj. opolskim - 46,59 proc. Drugie miejsce pod względem frekwencji zajęło województwo pomorskie - 57,80 proc., trzecie małopolskie - 57,45 proc. Poszukiwany przez Izrael jeden z wysokich rangą przedstawicieli radykalnej organizacji palestyńskiej Hamas został zabity w przez izraelskie siły bezpieczeństwa niedaleko Hebronu na Zachodnim Brzegu Jordanu. Grzegorz Napieralski zapewnia, że nie zamierza rozmawiać o stanowisku wicepremiera w obecnym rządzie w zamian za udzielenie w II turze poparcia Bronisławowi Komorowskiemu.

RSS

SLD liderem wśród partii politycznych. Ale...

29.06.11

SLD jest ugrupowaniem, w którym zdeklarowani wyborcy najczęściej upatrują alternatywy dla popieranej przez siebie partii. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje PSL - wynika z sondażu CBOS.
Grzegorz Napieralski (fot. Wprost)

RSS

Zamieszki na wschodzie Chin: 50 osób rannych podczas strajku w fabryce

15.06.10

Około 50 osób zostało rannych w zakładach motoryzacyjnych na wschodzie Chin. Zamieszki wybuchły, gdy dwa tysiące pracowników ogłosiło strajk. Domagali się lepszych zarobków i warunków pracy.

RSS

Olejniczak: Europa oczekuje od Polski uśmiechu

01.07.10

- Europa oczekuje od Polski przewidywalności, uśmiechu i jasnych deklaracji – powiedział na antenie TVN24 eurodeputowany SLD Wojciech Olejniczak. Jego zdaniem to kandydat PO będzie w stanie spełnić jako prezydent te oczekiwania i dlatego, mimo różnic między nim a marszałkiem Sejmu, Olejniczak zagłosuje na Komorowskiego.
fot. Wprost

RSS

"Jeździliśmy tamtędy co drugi dzień"

22.12.11

- Przejeżdżaliśmy tamtędy co dwa, co trzy dni. My, Polacy. Nie zawsze jeździłem w tych konwojach - opowiada żołnierz IX zmiany Polskiego Kontyngentu w Afganistanie, który na platformę Kontakt 24 przysłał zdjęcia z drogi Highway 1 w Rawzie, miejscowości położonej na przedmieściach Ghazni. To tam w środę rano zginęło w zamachu pięciu polskich żołnierzy.

RSS

Box sponsorowany

Mycie okien wg technologii IONIC SYSTEMS, czyli czyszczenia wodą zdemineralizowaną. Usługi mycia okien i fasad wykonujemy zarówno metodą teleskopową jak i tradycyjną, wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Świadczymy usługi: mycie okien i mycie fasad, szyby wystawowe, szyldy reklamowe, witryny sklepowe oraz wszelkiego rodzaju inne przeszklenia zarówno w prywatnych mieszkaniach, blokach, domach i rezydencjach, jak również w biurach, firmach, przedsiębiorstwach, urzędach, sklepach i innych pomieszczeniach. Czyścimy i myjemy ekrany dźwiękowe. Gorąco polecamy tę stronę www.

Box sponsorowany

ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.

Box sponsorowany

zabudowy szklane

Rozwój nowoczesnej techniki, jak również wszelkich gałęzi gospodarki umożliwia to, żeby wymyślać nowe tryby dekorowania pomieszczeń i ich dzielenia. Znakomitym sposobem na rozdzielenie jakiegoś wnętrza stały się zabudowy szklane, które dzisiaj można stawiać praktycznie w każdym miejscu i mogą one mieć zastosowanie właściwie w każdym miejscu – domu, pracy itd. Zabudowy szklane to przede wszystkim wydzielanie jakiegoś miejsca szklaną powierzchnią. Mogą nimi być kabiny prysznicowe, ściany działowe, lub ogrody zimowe, nawierzchnie oseparowujące stanowiska kasowe czy nawet drzwi (np. drzwi przeciwpożarowe lub drzwi ppoż.) i różnorodne szklane wykończenia. Ich olbrzymim pozytywem jest szczególnie ładny wygląd, jak również wygoda, jaki powoduje użycie szkła. Nie ma większych kłopotów z domyciem, a także nie ma strachu przed mizerną odpornością. Szkło wykorzystywane do takich zabudowań jest niemal zawsze bardzo odporne i jest w stanie bardzo dużo wytrzymać (rzecz jasna w granicach zdrowego rozsądku). Nie ulega więc obiekcji, że zabudowy szklane i konstrukcje stalowe wykorzystywane we własnym domu, miejscu pracy czy przedsiębiorstwie (np. supermarkecie, biurowcu itd.) to rewelacyjne rozwiązanie, w sytuacji kiedy pragniemy, aby dane miejsce prezentowało się bardziej efektownie i estetycznie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe są koniecznym elementem w bardzo wielu firmach i przedsiębiorstwach, w szczególności w firmach zajmujących się produkcją i handlowych. Dzięki nim przenoszenie, transportowanie na terenie magazynu czy zakładu nie sprawia żadnych problemów. Aby móc prowadzić wózek zgodnie z przepisami, operator powinien mieć odpowiednie uprawnienia, czyli prawo jazdy na wózek widłowy. Egzamin na prawo jazdy na wózek zawiera zarówno części praktyczne oraz teoretyczne. Test praktyczny polega na zbadaniu umiejętności kandydata w zakresie kierowania wózka, a także operowanie widłami w celu rozmieszczania czy transportowania towarów. Z kolei egzamin teoretyczny tyczy się części teoretycznej związanej z eksploatacją i konstrukcją wózka. Firma Widlak PW wózki widłowe chce osiągnąć satysfakcję klientów, oferując do sprzedaży wózki nowe i używane wysokiej klasy, na które udziela gwarancje jakości. Wysoka jakość to jeden z naszych priorytetów. Każdy przyjmowany przez nas wózek widłowy poddawany jest dokładnemu przeglądowi technicznemu, którego efektem jest obiektywne i godne zaufania stwierdzenie jakości danego urządzenia. wózki widłowe. Wózki widłowe bardzo ważnym elementem są też zasady bezpieczeństwa podczas użytkowania wózka. Zasady te dotyczą zarówno bezpieczeństwa kierującego pojazd, a także, a może nawet przede wszystkim osób mogących znaleźć się w polu jego funkcjonowania. Tylko odpowiednie przeszkolenie kierowcy wózka pozwala na jego pewne użytkowanie. Pracodawcy muszą być tego świadomi.

Bahr: Warszawa wiedziała o stanie lotniska

01.02.11

- Polscy dyplomaci przed wizytami 7 i 10 kwietnia w Katyniu informowali Warszawę o stanie lotniska w Smoleńsku - oświadczył były ambasador w Moskwie Jerzy Bahr. Dyplomata potwierdził tym samym doniesienia portalu tvn24.pl, że strona polska wiedziała o wątpliwym stanie infrastruktury lotniska.

RSS

Staniszkis: niszcząca lojalność klonów Kaczyńskiego

08.09.10

- Jarosław Kaczyński powinien uczynić Jana Rokitę wiceprezesem PiS - uważa prof. Jadwiga Staniszkis, socjolog UW. Jej zdaniem szef PiS "jest otoczony przez grupę aparatczyków".
prof. Jadwiga Staniszkis, fot. Wprost

RSS

Od poniedziałku drożej na A2

01.03.10

Od poniedziałku podrożeją opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2. Zamiast 11 zł kierowcy zapłacą 12 zł za przejazd przez bramkę poboru opłat. Wzrost cen dotyczy tylko jednej kategorii pojazdów, tj. motocykli i samochodów osobowych.

RSS

Co Schwarzenegger usłyszał od prezydenta?: Tak Miedwiediew rozbawił Terminatora

29.06.10

Dmitrij Miedwiediew może być zadowolony ze swej podróży do Stanów Zjednoczonych. Nie tylko w przyjaznej atmosferze rozmawiał z Barackiem Obamą, ale także wyskoczył z nim na hamburgera. Prezydent Rosji błysnął także humorem w czasie spotkania z Arnoldem Schwarzeneggerem, którego rozbawił niemal do łez. Zobacz, jak to zrobił.

RSS

Wraca strach przed wielką wodą

29.03.11

Podczas ubiegłorocznej powodzi dom Józefy Kmiecik stojący w pobliżu szkoły w Cikowicach (woj. małopolskie) został zalany po strop pierwszej kondygnacji.

RSS

Lampart zaatakował w sklepie

08.01.12

Zabłąkany i przestraszony lampart wdarł się do sklepu w centrum Guwahati, miasta w północno-wschodnich Indiach. Ranił cztery osoby. Rozwścieczone zwierzę uśpiono i przewieziono do lokalnego zoo.

RSS

Atak na urząd podatkowy w Austin: Samolot wbił się w budynek rządowy w USA

22.02.10

Mały jednosilnikowy samolot uderzył w budynek w Austin w Teksasie. Zdaniem władz, nie był to przypadek. Pilot, który mógł mieć jakieś urazy wobec mieszczącej się tam służby podatkowej, tego samego dnia rano podpalił swój dom, a potem zdołał ukraść samolot, którym wbił się w budynek. Kilka osób jest rannych, a jedną uznaje się za zaginioną

RSS

Mistrzostwo ManU musi poczekać

01.05.11

W przeciwieństwie do Borussi Dortmund, Manchester United nie będzie mógł w niedzielę świętować mistrzostwa Anglii. Jednym z warunków, by podopieczni sir Alexa Fergusona mogli otwierać szampany, była sobotnia porażka Chelsea z Tottenhamem w derbach Londynu. Zwycięstwo "The Blues" w ostatnich minutach zapewnił Salomon Kalou.

RSS

Wszystko przez przepisy?: Szwedzi trzy tygodnie czekają na pochówek

08.02.10

Okres między śmiercią człowieka a pogrzebem wynosi w Szwecji średnio aż 18-19 dni. Niechlubny rekord świata należy do regionu sztokholmskiego, gdzie na pogrzeb czeka się 33 dni. Dlaczego tak się dzieje?

RSS

Olechowski nie chce debatować z Jurkiem i Korwin-Mikkem

08.06.10

Andrzej Olechowski zapowiedział, że nie weźmie udziału w debacie kandydatów na prezydenta organizowanej przez TVP 10 czerwca. Olechowski miał debatować z Markiem Jurkiem i Januszem Korwin-Mikke. - Proszę przyjąć to jako wyraz niezadowolenia, protestu i zmartwienia, że tak, a nie inaczej telewizja publiczna podejmuje swoje decyzje programowe - powiedział Olechowski.
Andrzej Olechowski (fot. Wprost)

RSS

Dziewczyny chcą rządzić

15.06.10

Oliwia chce być szefową PZPN, Emilia - prezydentem Suwałk, a Sylwia, laureatka pierwszego miejsca - Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu "Jestem szefową", który ma rozbudzić przywódcze ambicje nastolatek.

RSS

Informacje

ksiazka telefoniczna

książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny

certyfikaty ssl projektowanie stron katowice Meble łazienkowe Warszawa trudyangielskiego.dekorswiat.com meble stylowe