Tragiczna seria na Lubelszczyźnie. Zginęło 6 osób

22.08.11

Czarna seria na drogach Lubelszczyzny. W czterech wypadkach zginęło 6 osób, a 10 kolejnych zostało rannych. W Ulchówku pod Tomaszowem Lubelskim 19- latek wjechał w rower, którym jechało dwóch mężczyzn. Zginęli na miejscu - informuje reporter radia RMF FM.

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow wezwał Zachód do ''zerwania z myśleniem w kategorii bloków politycznych'' podczas Monachijskiej Konferencji o Bezpieczeństwie. Doradca Obamy: każdy ma prawo być w NATO Petardy, rakiety, pochodnie, rzymskie ognie to nieodłączne elementy sylwestrowej zabawy. Policjanci apelują jednak, by kupować je w sprawdzonych miejscach i zachować szczególną ostrożność przy ich odpalaniu. Funkcjonariusze przypominają też, że sprzedaż tego typu materiałów to przestępstwo, za które grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Nowy prezydent Ukrainy chce anulować jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji swego poprzednika. Wiktor Janukowycz zapowiedział, że unieważni przyznanie Stepanowi Banderze tytułu Bohatera Ukrainy. Gest Juszczenki skrytykowała Polska, Rosja i Parlament Europejski.



PiS ogłosiło konkurs dla swoich kandydatów w wyborach samorządowych na najlepszy program dla gmin i powiatów; dla zwycięzcy przewidziano nagrodę prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
- To zwykłe tchórzostwo, on nie rozumie istoty kandydowania na urząd - w taki sposób poseł PiS Andrzej Dera skomentował fakt, iż Bronisław Komorowski nie chce uczestniczyć w organizowanej przez TVP debacie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, Waldemara Pawlaka i Grzegorza Napieralskiego.
Indonezyjską wyspę Sumatrę dotknęło trzęsienie ziemi o sile 7, 8 st. Wkrótce potem nastąpiły trzy wstrząsy wtórne. Na szczęście najpierw ogłoszone ostrzeżenie przed tsunami można było wkrótce potem odwołać. Wstrząsy wtórne były odczuwane u wybrzeży prowincji Aceh, na północy Sumatry.

Sąd Rejonowy w Żarach (Lubuskie) aresztował w piątek na trzy miesiące 33-latka podejrzanego o zabójstwo matki. Według prokuratury kobieta została uduszona - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

SLD ponownie domaga się dymisji Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania Elżbiety Radziszewskiej. Wiceszefowa Sojuszu Katarzyna Piekarska zaapelowała do premiera, by z okazji dnia kobiet zrobił prezent i odwołał minister Radziszewską.
Elżbieta Radziszewska (fot. Wprost) Wraz z nasilaniem się greckiego kryzysu powszechnie przyjęło się uważać, że korzenie problemu tkwią w samym projekcie wspólnej europejskiej waluty. W rzeczywistości jest jeszcze gorzej. Grecki kryzys dotyka samej podstawy, na której przez ostatnie 60 lat budowano europejską jedność. Zagraża nie tylko euro, ale całemu gmachowi Unii Europejskiej.

Mimo protestu weterynarzy, nie ma problemów z badaniami zwierząt rzeźnych - poinformował w piątek na konferencji prasowej Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek.
fot. Wikipedia Polscy policjanci zatrzymali Słowaka, który zajmuje pierwsze miejsce na liście osób poszukiwanych w swoim kraju. 41-letni Karol M. miał w 2004 r. zlecić zabójstwo b. policjanta, w efekcie czego zginęła żona i dziecko funkcjonariusza. Według Mariusza Błaszczaka z PIS, akty dostarczone przez Rosję są bezwartościowe i nic nie wnoszą do smoleńskiego śledztwa.
fot. Wprost



- Kandydat PO proponuje Jarosławowi Kaczyńskiemu cykl debat pt. "Najważniejsi są Polacy" przed II turą wyborów prezydenckich. Chcemy, żeby te debaty odbyły się jak najszybciej. Pierwsza debata miałaby się odbyć w środę - poinformował szef sztabu Bronisława Komorowskiego Sławomir Nowak.
fot. Wprost Meksykańscy żołnierze wykryli plantację marihuany o powierzchni 300 akrów (120 hektarów) - poinformowały władze wojskowe. Francuski zespół Renault przygotował nie lada gratkę dla kibiców Roberta Kubicy. Na serwisie aukcyjnym "ebay" można licytować jazdę bolidem Formuły 1 na torze Hungaroring oraz przejazd specjalnym samochodem, który prowadzić będzie właśnie Kubica.

RSS

Czołowe zderzenie TIR-ów w Annopolu

01.08.10

Przejezdna jest już droga krajowa nr 74 w Annopolu (woj. lubelskie), gdzie w piątek zderzyły się dwie ciężarówki. Obaj kierowcy odwiezieni zostali do szpitala; jeden z nich zmarł.

RSS

Ponad 2 tys. żołnierzy pomaga powodzianom

22.05.10

W akcji przeciwpowodziowej na terenie ośmiu województw uczestniczy 2300 żołnierzy. W rejonie Sandomierza i gminy Szczucin trzy śmigłowce transportowe Mi-17 transportują i zrzucają worki z piaskiem - poinformował rzecznik sztabu generalnego płk Sylwester Michalski.

RSS

Problemy z ruchem lotniczym nad Europą: Obama nie przyleci przez pył?

22.04.10

Zagrożenie pyłem wulkanicznym dla lotnictwa nad Europą postawiło pod znakiem zapytania podróż prezydenta USA Baracka Obamy do Polski na pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Biały Dom podkreśla jednak, że podróż jest wciąż planowana.

RSS

Kutz: Polska jak mauzoleum Lenina

08.05.10

- PIS zaczęło kampanię od śmierci prezydenta i skutecznie to wykorzystuje - ocenił poseł PO Kazimierz Kutz w "Faktach po Faktach". – Pan się zapomniał, to jest bezczelne, to jest nie do przyjęcia - ripostowała posłanka PiS Elżbieta Jakubiak.

RSS

Box sponsorowany

zabudowy szklane

Rozwój nowoczesnej techniki, jak również wszelkich gałęzi gospodarki umożliwia to, żeby wymyślać nowe tryby dekorowania pomieszczeń i ich dzielenia. Znakomitym sposobem na rozdzielenie jakiegoś wnętrza stały się zabudowy szklane, które dzisiaj można stawiać praktycznie w każdym miejscu i mogą one mieć zastosowanie właściwie w każdym miejscu – domu, pracy itd. Zabudowy szklane to przede wszystkim wydzielanie jakiegoś miejsca szklaną powierzchnią. Mogą nimi być kabiny prysznicowe, ściany działowe, lub ogrody zimowe, nawierzchnie oseparowujące stanowiska kasowe czy nawet drzwi (np. drzwi przeciwpożarowe lub drzwi ppoż.) i różnorodne szklane wykończenia. Ich olbrzymim pozytywem jest szczególnie ładny wygląd, jak również wygoda, jaki powoduje użycie szkła. Nie ma większych kłopotów z domyciem, a także nie ma strachu przed mizerną odpornością. Szkło wykorzystywane do takich zabudowań jest niemal zawsze bardzo odporne i jest w stanie bardzo dużo wytrzymać (rzecz jasna w granicach zdrowego rozsądku). Nie ulega więc obiekcji, że zabudowy szklane i konstrukcje stalowe wykorzystywane we własnym domu, miejscu pracy czy przedsiębiorstwie (np. supermarkecie, biurowcu itd.) to rewelacyjne rozwiązanie, w sytuacji kiedy pragniemy, aby dane miejsce prezentowało się bardziej efektownie i estetycznie.

Box sponsorowany

ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.

Box sponsorowany

Wózki widłowe są koniecznym elementem w bardzo wielu firmach i przedsiębiorstwach, w szczególności w firmach zajmujących się produkcją i handlowych. Dzięki nim przenoszenie, transportowanie na terenie magazynu czy zakładu nie sprawia żadnych problemów. Aby móc prowadzić wózek zgodnie z przepisami, operator powinien mieć odpowiednie uprawnienia, czyli prawo jazdy na wózek widłowy. Egzamin na prawo jazdy na wózek zawiera zarówno części praktyczne oraz teoretyczne. Test praktyczny polega na zbadaniu umiejętności kandydata w zakresie kierowania wózka, a także operowanie widłami w celu rozmieszczania czy transportowania towarów. Z kolei egzamin teoretyczny tyczy się części teoretycznej związanej z eksploatacją i konstrukcją wózka. Firma Widlak PW wózki widłowe chce osiągnąć satysfakcję klientów, oferując do sprzedaży wózki nowe i używane wysokiej klasy, na które udziela gwarancje jakości. Wysoka jakość to jeden z naszych priorytetów. Każdy przyjmowany przez nas wózek widłowy poddawany jest dokładnemu przeglądowi technicznemu, którego efektem jest obiektywne i godne zaufania stwierdzenie jakości danego urządzenia. wózki widłowe. Wózki widłowe bardzo ważnym elementem są też zasady bezpieczeństwa podczas użytkowania wózka. Zasady te dotyczą zarówno bezpieczeństwa kierującego pojazd, a także, a może nawet przede wszystkim osób mogących znaleźć się w polu jego funkcjonowania. Tylko odpowiednie przeszkolenie kierowcy wózka pozwala na jego pewne użytkowanie. Pracodawcy muszą być tego świadomi.

Box sponsorowany

Mycie okien wg technologii IONIC SYSTEMS, czyli czyszczenia wodą zdemineralizowaną. Usługi mycia okien i fasad wykonujemy zarówno metodą teleskopową jak i tradycyjną, wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Świadczymy usługi: mycie okien i mycie fasad, szyby wystawowe, szyldy reklamowe, witryny sklepowe oraz wszelkiego rodzaju inne przeszklenia zarówno w prywatnych mieszkaniach, blokach, domach i rezydencjach, jak również w biurach, firmach, przedsiębiorstwach, urzędach, sklepach i innych pomieszczeniach. Czyścimy i myjemy ekrany dźwiękowe. Gorąco polecamy tę stronę www.

W Zamku Królewskim udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

22.12.11

Osoby niewidome od środy mogą samodzielnie zwiedzać Zamek Królewski dzięki specjalnej mapie obiektu oraz nagraniom z opisami wnętrz i eksponatów sali Tronowej i pokoju Marmurowego. Dla potrzeb osób niesłyszących dostępnych jest 14 filmów z napisami.

RSS

Trzy nowe spoty Komorowskiego (plus jeden żart)

01.07.10

Sztab kandydata PO zaprezentował w środę trzy nowe spoty, w których Bronisław Komorowski obiecuje, co zrobi, gdy zostanie prezydentem, w dziedzinie polityki społecznej, gospodarczej oraz zagranicznej

RSS

Rosyjski żaglowiec zawinął do Szczecina

22.05.11

Rosyjski żaglowiec "Mir" zacumował dziś przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Na pokładzie tej bliźniaczej z polskim "Darem Młodzieży" jednostki przypłynęło 199 kadetów i marynarzy z różnych krajów.

RSS

"Kolejorz" nie traci tempa

22.03.10

Lech Poznań goni Wisłę Kraków. W rundzie wiosennej wygrał wszystkie swoje spotkania i podtrzymał passę - mimo nowych koszulek - także w meczu 21. kolejki. W hicie weekendu "Kolejorz" pokonał Jagiellonię Białystok 2:0. Wyraźnie widać, że zespół Jacka Zielińskiego jest w formie.

RSS

Sekuła: Kempa ma problem emocjonalny, więc dedykuję jej psalm

22.07.10

Przewodniczący komisji hazardowej Mirosław Sekuła, ocenia że Beata Kempa podczas posiedzenia odczytała "manifest polityczny PiS". Jak dodał, posłanka ma "problem emocjonalny".
fot. miroslawsekula.pl

RSS

Nie chcą oddać baraku do Auschwitz

29.02.12

Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie stwarza trudności w oddaniu Polsce baraku, wypożyczonego z Auschwitz. Jako powód podaje ryzyko uszkodzenia go w transporcie. Jak przyznał dyrektor do spraw zbiorów w Muzeum Holocaustu Jacek Nowakowski, muzeum "jest pod presją ocalonych z Holocaustu, którzy nalegają, by barak pozostał w nim na stałe".

RSS

Dwie osoby zginęły w wypadku awionetki

15.10.11

Dwie osoby zginęły w wypadku awionetki, do którego doszło w miejscowości Bugaj koło Biecza (woj. małopolskie) - poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Andrzej Siekanka.
fot. targeo.pl

RSS

Niedzielan ma uraz czaszki

08.03.10

Do przerwy w meczu brakowało kilku minut. Moment przed gwizdkiem sędziego, doszło jednak do zderzenia dwóch piłkarzy - Andrzej Niedzielan zderzył się z Mateuszem Hanzelem. Niedzielan trzymając się za głowę zszedł do szatni. Nikt jednak nie spodziewał się, że uraz, jakiego doznał, jest tak poważny. Piłkarz Ruchu Chorzów doznał złamania kości jarzmowej.

RSS

Tragedia podczas wakacji w Kenii: Słoń zabił matkę z dzieckiem na ręku

08.01.10

Rozwścieczony słoń zabił w Kenii Amerykankę z dzieckiem na ręku. Kobieta wraz z rodziną udała się na pieszą wycieczkę krajoznawczą - poinformował przedstawiciel Kenijskiego Urzędu ds. Przyrody.

RSS

Szczepionka na grypę uchroni przed AH1N1

08.09.10

Każda szczepionka na grypę dostępna w tym roku na rynku będzie chroniła przed zachorowaniem na grypę sezonową i tą wywoływaną przez wirusa pandemicznego AH1N1 - poinformował we wtorek Paweł Grzesiowski z Polskiego Towarzystwa Wakcynologicznego.

RSS

Koniec afery przeciekowej. Sąd umarza postępowanie wobec Netzla

01.06.10

- Sprawa wydarzeń z 40. piętra hotelu Marriott jest w całości umorzona - warszawska prokuratura zamknęła ostatni wątek śledztwa, dotyczący fałszywych zeznań, o które podejrzany był prezes PZU Jaromir Netzel. Prokurator uznał, że nie można zarzucić mu fałszu. - Kilka dni temu prokurator umorzył to postępowanie - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska. Decyzja o umorzeniu śledztwa jest nieprawomocna. Może się od niej odwołać tylko Netzel, bo nikt inny nie jest stroną tego postępowania. Teoretycznie może on zaskarżyć formułę umorzenia - nie wiadomo, czy tak uczyni.

RSS

Informacje

ksiazka telefoniczna

książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny

wiadomosci.rozproszone.info fotografia ślubna legnica strony internetowe katowice Biuroserwis sklep