Trzęsienie ziemi w Tadżykistanie: 20 tysięcy ludzi straciło dach nad głową

08.01.10

Trzęsienie miało siłę 5,3 stopnia. Dotknęło rejonie Górskiego Badachszanu w Tadżykistanie. Nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych, ale 20 tysięcy ludzi straciło swoje domy.

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu badaniom sądowo-psychiatrycznym poddany zostanie Ryszard C., który we wtorek w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił jedną osobę, a drugą ciężko ranił nożem. W czwartek mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.
Rząd przyjął w środę dokument zawierający wstępną listę priorytetów polskiego przewodnictwa w UE, które przypadnie na drugą połowę 2011 r. Są na niej m.in. negocjacje budżetu UE na lata 2014-2020, polityka wschodnia, wzmocnienie rynku wewnętrznego UE i jej zewnętrznej polityki energetycznej.
fot. sxc.hu - Jeśli obrót sytuacji byłby taki, że pojawiłaby się w naszym kraju groźba przewrotu, zagrożenie dla dziesięciomilionowego narodu, to nie zawahałbym się użyć sił zbrojnych - oświadczył prezydent Białorusi. Aleksandr Łukaszenka nawiązał w ten sposób do demonstracji w Mińsku w wieczór po wyborach, która została rozbita przez służby bezpieczeństwa.



Odmładzanie się, nadawanie sobie tytułów naukowych. To najpopularniejsze oszustwa, jakich w CV dopuszczają się kandydaci do pracy. Szefowie idą na wojnę z oszustami. praca.wp.pl

W pięciu z czternastu gmin powiatu konińskiego (wielkopolskie) nadal obowiązuje stan alarmu powodziowego. Poziom Warty na wodowskazie w Sławsku wynosił w piątek po południu 561 cm i był wyższy od stanu alarmowego o 81 cm. Otwarcie podziemi Rynku Głównego w Krakowie zwyciężyło w plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku 2010 zorganizowanym po raz trzeci przez Muzeum Historii Polski wspólnie z portalem historia.org.pl. W czwartek w Krakowie rozdano nagrody laureatom konkursu.

Irena Dziedzic będzie miała ponowny proces autolustracyjny. Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił wyrok sądu pierwszej instancji, który uznał, że ta znana w PRL dziennikarka w latach 1958-1966 świadomie i tajnie współpracowała ze służbami specjalnymi PRL.
Irena Dziedzic (fot. Wikipedia)

Miało nie być braterskiej interwencji, jednak rosyjscy komandosi trafią do Kirgistanu. Oficjalnie, jako ochrona bazy wojskowej przed walkami etnicznymi. Nikt nie ma jednak wątpliwości po co Kremlowi batalion oddziałów specjalnych w kraju, w którym zaczyna się wojna domowa. Z powodu "oczywistego braku faktycznych podstaw oskarżenia" Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście umorzył proces byłego prezydenckiego ministra Marka Ungiera oskarżonego o przyjęcie 100 tys. zł na kampanię wyborczą prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w 2000 r.
Marek Ungier (fot. Wprost)

Straż Graniczna nie musi przepraszać sikha za nakazanie mu zdjęcia turbanu do kontroli na lotnisku. Funkcjonariusze naruszyli jego godność i wolność religijną, ale działali zgodnie z prawem - uznał w środę warszawski sąd okręgowy, oddalając pozew. Sytuacja gospodarcza Stanów Zjednoczonych jest nadzwyczaj niepewna, a FED jest gotowy do dalszych działań wspierających wzrost PKB - powiedział szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke. Szef Fed nie podał jednak bliższych szczegółów. W środę przedstawił on senackiej komisji swój półroczny raport. Każda osoba podpisująca się pod listą kandydatów PiS może zapoznać się z ich nazwiskami i imionami; przestrzegamy reguł Kodeksu wyborczego - zapewniają przedstawiciele tej partii w piśmie do PKW, do którego dotarła w piątek PAP. To reakcja na wyjaśnienia PKW, która była pytana w czwartek przez PO, czy PiS może zbierać podpisy poparcia bez wskazania kandydatów, którzy mają znaleźć się na listach wyborczych.
Jarosław Kaczyński - lider PiS, fot. Wprost



Stołeczna policja odzyskała 33 antyki skradzione w dworku na południu Francji. W dwóch galeriach w Warszawie i okolicach znaleziono osiem obrazów, rzeźby, figurki, świeczniki i puchary. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem 32-letniego Dominika W. - Poradzimy sobie z PiS w jeden dzień - mówi poseł PO Jarosław Gowin komentując orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który rozpatrując skargę PiS na przepisy Kodeksu wyborczego uznał, że przeprowadzenie dwudniowych wyborów byłoby niezgodne z ustawą zasadniczą.
Jarosław Gowin (fot. Wprost) Były przywódca USA Bill Clinton gości w RPA na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Przy tej okazji spotkał się z eksprezydentem tego kraju i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, Nelsonem Mandelą.

RSS

Z Norwegii do Mediolanu: Taksówką wrócili z koła podbiegunowego

22.04.10

Dziesięciu Włochów wróciło do kraju z koła podbiegunowego taksówką, ponieważ z powodu paraliżu ruchu lotniczego nie mieli oni jak wydostać się z Norwegii. Szacuje się, że rachunek za kurs do Mediolanu mógł wynieść nawet 14 tysięcy euro.

RSS

Wałęsa odwraca się od "Solidarności"

15.08.10

Lech Wałęsa nie zamierza uczestniczyć 30 sierpnia w Gdyni w okolicznościowym zjeździe NSZZ "Solidarność" z okazji 30. rocznicy Porozumień Sierpniowych. Mówi, że ma żal do obecnych i b. władz związku, który - jego zdaniem - został upartyjniony.
fot.: Wikipedia

RSS

Rosyjskie służby odkryły 2 tony mrożonek: Udaremnono przemyt mięsa sprzed 36 lat

15.01.10

Departament bezpieczeństwa gospodarczego rosyjskiego MSW zapobiegł wwozowi do Rosji pochodzącej z Ameryki Łacińskiej dużej partii mięsa, które zostało zamrożone w roku 1974 - pisze strona internetowa GZT.ru. Dodaje, że mięso było przemycane przez Ukrainę.

RSS

Uroczystości pogrzebowe Sebastiana Karpiniuka

22.04.10

Na Cmentarzu Komunalnym w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie) pochowano posła Platformy Obywatelskiej Sebastiana Karpiniuka, który zginął 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

RSS

Box sponsorowany

zabudowy szklane

Rozwój nowoczesnej techniki, jak również wszelkich gałęzi gospodarki umożliwia to, żeby wymyślać nowe tryby dekorowania pomieszczeń i ich dzielenia. Znakomitym sposobem na rozdzielenie jakiegoś wnętrza stały się zabudowy szklane, które dzisiaj można stawiać praktycznie w każdym miejscu i mogą one mieć zastosowanie właściwie w każdym miejscu – domu, pracy itd. Zabudowy szklane to przede wszystkim wydzielanie jakiegoś miejsca szklaną powierzchnią. Mogą nimi być kabiny prysznicowe, ściany działowe, lub ogrody zimowe, nawierzchnie oseparowujące stanowiska kasowe czy nawet drzwi (np. drzwi przeciwpożarowe lub drzwi ppoż.) i różnorodne szklane wykończenia. Ich olbrzymim pozytywem jest szczególnie ładny wygląd, jak również wygoda, jaki powoduje użycie szkła. Nie ma większych kłopotów z domyciem, a także nie ma strachu przed mizerną odpornością. Szkło wykorzystywane do takich zabudowań jest niemal zawsze bardzo odporne i jest w stanie bardzo dużo wytrzymać (rzecz jasna w granicach zdrowego rozsądku). Nie ulega więc obiekcji, że zabudowy szklane i konstrukcje stalowe wykorzystywane we własnym domu, miejscu pracy czy przedsiębiorstwie (np. supermarkecie, biurowcu itd.) to rewelacyjne rozwiązanie, w sytuacji kiedy pragniemy, aby dane miejsce prezentowało się bardziej efektownie i estetycznie.

Box sponsorowany

Mycie okien wg technologii IONIC SYSTEMS, czyli czyszczenia wodą zdemineralizowaną. Usługi mycia okien i fasad wykonujemy zarówno metodą teleskopową jak i tradycyjną, wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Świadczymy usługi: mycie okien i mycie fasad, szyby wystawowe, szyldy reklamowe, witryny sklepowe oraz wszelkiego rodzaju inne przeszklenia zarówno w prywatnych mieszkaniach, blokach, domach i rezydencjach, jak również w biurach, firmach, przedsiębiorstwach, urzędach, sklepach i innych pomieszczeniach. Czyścimy i myjemy ekrany dźwiękowe. Gorąco polecamy tę stronę www.

Box sponsorowany

Wózki widłowe są koniecznym elementem w bardzo wielu firmach i przedsiębiorstwach, w szczególności w firmach zajmujących się produkcją i handlowych. Dzięki nim przenoszenie, transportowanie na terenie magazynu czy zakładu nie sprawia żadnych problemów. Aby móc prowadzić wózek zgodnie z przepisami, operator powinien mieć odpowiednie uprawnienia, czyli prawo jazdy na wózek widłowy. Egzamin na prawo jazdy na wózek zawiera zarówno części praktyczne oraz teoretyczne. Test praktyczny polega na zbadaniu umiejętności kandydata w zakresie kierowania wózka, a także operowanie widłami w celu rozmieszczania czy transportowania towarów. Z kolei egzamin teoretyczny tyczy się części teoretycznej związanej z eksploatacją i konstrukcją wózka. Firma Widlak PW wózki widłowe chce osiągnąć satysfakcję klientów, oferując do sprzedaży wózki nowe i używane wysokiej klasy, na które udziela gwarancje jakości. Wysoka jakość to jeden z naszych priorytetów. Każdy przyjmowany przez nas wózek widłowy poddawany jest dokładnemu przeglądowi technicznemu, którego efektem jest obiektywne i godne zaufania stwierdzenie jakości danego urządzenia. wózki widłowe. Wózki widłowe bardzo ważnym elementem są też zasady bezpieczeństwa podczas użytkowania wózka. Zasady te dotyczą zarówno bezpieczeństwa kierującego pojazd, a także, a może nawet przede wszystkim osób mogących znaleźć się w polu jego funkcjonowania. Tylko odpowiednie przeszkolenie kierowcy wózka pozwala na jego pewne użytkowanie. Pracodawcy muszą być tego świadomi.

Box sponsorowany

ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością na świecie oraz od niedawna także w Polsce. Ogród zimowy to doskonały sposób na powiększenie i docieplenie budynku, ale i również podwyższa standard i jakość naszego życia.

Otwarto przejście graniczne Grzechotki-Mamonowo

08.12.10

We wtorek otwarto oficjalnie nowe przejście graniczne Grzechotki-Mamonowo, przeznaczone dla samochodów osobowych, autobusów i ciężarówek. Jest ono największym i najnowocześniejszym przejściem drogowym na polsko-rosyjskiej granicy.

RSS

Polak nosi już noszone - 42 proc. Polaków ubiera się w second-handach

29.07.10

42 proc. Polaków nosi ubrania z second-handów. Tyle samo procent badanych w ogóle tam nie zagląda, a 13 proc. robi to wyjątkowo - wynika z sondażu TNS OBOP.
fot. sxc.hu

RSS

Zabarykadował się w mieszkaniu, by uniknąć kary

01.09.10

Policjanci z Lublina zatrzymali 17-latka, który przed policjantami zabarykadował się w swoim mieszkaniu. Mężczyzna był poszukiwany za pobicie oraz kradzież z włamaniem.

RSS

Ćwierć miliona funtów kary za śmierć Polki

15.05.10

Sąd w Londynie ukarał w piątek grzywną po 233 tys. funtów fitness klub i firmę produkująca windy, uznając, że ponoszą winę za zaniedbania, wskutek których zginęła Polka pracująca w jednym z banków w londyńskim City. 32-letnia Katarzyna W. zginęła w marcu 2003 roku.

RSS

Pamięci tragicznie zmarłych polityków

29.06.10

Tablice upamiętniające polityków związanych z Wrocławiem, którzy zginęli w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem - Aleksandrę Natalli-Świat, Jerzego Szmajdzińskiego oraz Władysława Stasiaka - odsłonięto w poniedziałek we Wrocławiu.

RSS

Ślub "Złotej Rybki" i Alberta pochłonął 20 mln euro

08.07.11

Uroczystości ślubne księcia Monako Alberta II i południowoafrykańskiej pływaczki Charlene Wittstock nazywanej "Złotą Rybką", które odbyły się 1 lipca (ślub cywilny) i 2 lipca (ślub kościelny) kosztowały ok. 20 milionów euro - informują źródła w księstwie Monako.

RSS

Rokita: Tusk zyskałby na spotkaniach z Kaczyńskim

22.09.10

- Jarosław Kaczyński to jest wielki człowiek i ma wiele wspaniałych pomysłów dla Polski. Gdyby Donald Tusk spotykał się częściej z Jarosławem Kaczyńskim, najlepiej by rządził Polską - powiedziała w TVN24 Nelli Rokita. Dodała, że prezes PiS "jest wyrazistym politykiem i bardzo ciepłym człowiekiem".

RSS

Schetyna dołączy do RBN

29.09.10

W środę o godz. 14 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego poświęcone m.in. bezpieczeństwu lotów VIP-ów. Przed posiedzeniem prezydent Bronisław Komorowski wręczy marszałkowi Sejmu Grzegorzowi Schetynie akt powołania w skład RBN.
Grzegorz Schetyna (fot. Wprost)

RSS

Niemiecka prasa komentuje: "Reformy w Polsce zależą od drugiej tury"

22.06.10

W drugiej turze wyborów prezydenckich Polacy muszą wyjaśnić, jak potoczą się dalsze losy programu reform w państwie - ocenia niemiecka prasa. Gazety piszą, że "porażka Komorowskiego oznaczałaby także upadek reformatora Tuska".

RSS

Rabini z Izraela przeciw hotelowi w synagodze

15.01.10

Nie wolno stawiać hotelu w miejscu synagogi, bo będzie to wielka zniewaga Boga - orzekł sąd rabiniczny z Izraela. Czy stanowisko sądu zablokuje plany szefowej poznańskiej gminy żydowskiej, która chce sprowadzić na Stawną hotel światowej firmy?

RSS

Kaczyński: w Polsce nie ma praworządności. Trwa atak na społeczeństwo

22.10.10

W Polsce trwa atak nie tylko na Prawo i Sprawiedliwość, ale także na wielką część społeczeństwa, której "odmawia się praw obywatelskich" - mówił w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas debaty nad rządową informacją na temat zabójstwa w łódzkim biurze PiS.
Jarosław Kaczyński (fot. Wprost)

RSS

Informacje

ksiazka telefoniczna

książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny

termowizja szczecin banderillero.wroclaw.pl profesjonalne kontenery sanitarne pompy hydrauliczne rexroth projektowanie stron katowice